ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ | Ресурс з питань авторського права та промислової власності
default-logo

 

Колеги!

У Верховній Раді України ще у травні 2021 року був зареєстрований проєкт Закону №5572 Про внесення змін до Закону України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права та (або) суміжних прав» щодо забезпечення збору доходу від прав організаціями колективного управління. 30 вересня цей проєкт був підтриманий Комітетом з питань економічного розвитку.
Метою проєкту зазначається «розблокування діяльності організацій колективного управління у сферах публічного виконання та публічного оповіщення музичних недраматичних творів, уникнення негативних наслідків припинення сплати роялті для українських митців та світової авторської спільноти». Нині серед представників творчих індустрій – музикантів, виконавців, композиторів та правовласників, на діяльність яких безпосередньо впливає цей закон,– точаться гострі дискусії та обговорення щодо його доцільності та наповнення.
В результаті боротьби за ухвалення цього законопроєкту на поверхню спливли тіньові схеми традиційного розподілу авторської винагороди в нашій державі, які складалися останніми десятиліттями і підтримувалися основними учасниками ринку розподілу. Для спротиву цьому законопроєкту у хід пішли крупні хабарі, гучні звернення до Президента України, блогерські фейки тощо. Сцецслужби займаються розслідуванням цих корупційних дій, і результати розслідування, або їх відсутність, вжебудуть незабаром. Якщо не приймуть законопроєкт №5572, то і результатів розслідування ми не побачимо, тож чекаємо від Верховної Ради на його ухвалення.

Головний редактор Абдуліна І.В.

Зміст

 

Актуально
Інтелектуальна власність в економіці України                 4
Авторське право та суміжні права
Денис ПАВЛІКОВ, Юрій ГАНДЗЮК Право слідування на просторах міжнародного та національного ринку з продажу творів образотворчого мистецтва та антикваріату 27
Патентне право
Технологічні тренди у робототехніці: патентний аналіз (Г. АНДРОЩУК ) 32
Комерціалізація
Геннадій АНДРОЩУК Глобальні стандарти етики штучного інтелекту 34
Міжнародний досвід
Олена ВОЙНІКАНІС  Право інтелектуальної власності в цифрову епоху: парадигма балансу і гнучкості 42
Точка зору
Іван ДАХНО  Українське коріння винахідника Янгеля Михайла Кузьмича 60
Факти та події
Угорщина: зміни до Закону про авторське право  (Г. АНДРОЩУК ) 64
Закон США про модернізацію торгових марок  (Г. АНДРОЩУК ) 66
Канада: нові керівні принципи національної безпеки щодо захисту досліджень та інтелектуальної власності (Г. АНДРОЩУК ) 68
Недобросовісна конкуренція у системі Prozorro  (Г. АНДРОЩУК ) 71