ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ | Ресурс з питань авторського права та промислової власності
default-logo

Колеги!

У 2015 році Торговельний представник США за результатами Звітів щодо діяльності в Україні прийняв рішення, що на цей рік Уряд США врахує поточну політичну ситуацію в Україні, і жодні дії за Звітами не будуть застосовуватися щодо України.

У цьому році про позицію Торговель-ного представника США ми дізнаємося на початку квітня. А зараз оприлюднено Звіт 301.  Те, як використовується цей Звіт, може бути цікаво не тільки фахівцям в сфері інтелектуальної власності — і тут є чому повчитися нашим державним органам виконавчої влади.

По суті, 301-й Звіт — це політичний інструмент, що дозволяє американським комерсантам в сфері інтелектуальної власності (музики, кіно, комп’ютерних програм) ефективно відстоювати свої інтереси за межами США. Уряд США прислухається до думки індустрій, заснованих на авторських правах та іншій інтелектуальній власності, формує документ, на основі якого потім активно відстоює інтереси американського бізнесу за кордоном. Зовнішня політика США впливає на цей процес в цілому, а Звіт – це ефективний інструмент впливу на уряди інших країн.

Звіти збираються з думок індустріальних асоціацій і окремих великих правовласників. Крім власне інформації про порушення авторських прав за кордоном, правовласникам пропонується висловити свої рекомендації, в яких йдеться про можливість занести ту чи іншу країну до списку.

Створення в Україні процедур і звітів, подібних американському 301-му, є адекватним інструментом у взаємовідносинах з американськими правовласниками і урядом. Це сприяло б просуванню інтересів вітчизняних індустрій на міжнародних ринках. А поки що у рубриці «Актуально» Ви можете ознайомитися з звітом–відповіддю до Торговельного представника США, який підготував Уряд України.

Головний редактор Абдуліна І.В.

Зміст

Актуально  
Коментарі щодо ситуації у сфері захисту інтелектуальної власності в Україні  
Авторське право і суміжні права  
Сергій СТУПАК Учасники правовідносин у сфері обороту об’єктів авторського права і суміжних прав  
Геннадій АНДРОЩУК Свобода панорамної зйомки: проблеми регулювання  
Засоби індивідуалізації  
Світлана ЧУГУНОВА Передача права за заявкою на торговельну марку  
Захист прав  
Владислав ХВОСТЕНКО, Алла МАХОТА Франчайзинг — комерційна концесія: практичні аспекти організації та істотні умови договору  
Олександра ОДИНЕЦЬ Правовий аналіз законодавчих ініціатив захисту авторського права в Інтернет  
Міжнародний досвід  
Медиа-пиратство в развивающихся экономиках  Під редакцією: Джо Караганіса  
Розгляд спорів  
За результатами роботи Апеляційної палати Державної служби інтелектуальної власності (В. Красовський)  
Точка зору  
Сергей ЗАГОРОДНИЙ Уважаемые Авторы, Исполнители и Производители фонограмм!  
Факти і події  
Творча еліта обговорила можливі загрози квотування радіомовлення Тетяна Беркович  
Коментар Сергія Ступака  
Про звільнення Голови ДСІВ  
Інформаційні ресурси патентознавця  
Олексій ВАСИЛЬЄВ База даних EMBASE (Excerpta Medica)