ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ | Ресурс з питань авторського права та промислової власності
default-logo

Колеги!

У травні Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) погіршив прогноз зниження ВВП України в 2015 році до 7,5%, а інфляція в Україні у 2015 р. очікується на рівні 30%.  На цьому фоні Мінекономрозвитку декларує глибинну реформу сфери інтелектуальної власності і видає на погодження проект постанови КМУ про перелік державних унітарних підприємств, які підлягають перетворенню в публічні акціонерні товариства, 100 відсотків акцій яких належить державі в якому міститься, нажаль, Державне підприємство «Український інститут промислової власності».  Що стоїть за цими пропозиціями Мінекономіки? Відповіді є, не ми перші і не ми останні. Так економіст Єрик Райнерт в інтерв’ю  газеті «Бізнес» відмітив, що «вільна торгівля з Європою може привести до значного скорочення робочих місць на виробництві.… Бо при єдиному вільному ринку виграють лише ті країни у яких є розвинене конкурентоспроможне виробництво. …Впершу чергу треба розвивати економіку — власне виробництво, а потім паралельно підтягувати державне управління та інфраструктуру, у такій спосіб буде результат».

Теорія торгівлі англійського економіста Давида Рікардо, датована 1817 роком, стала віссю всесвітнього економічного порядку. Хоча ми бачимо, що вільна торгівля не робить багатшими, уряди західних країн продовжують на ній наполягати, а в якості заохочення за її прийняття пропонують Україні і іншим не багатим країнам більшу фінансову допомогу. Все це ми спостерігаємо останніми роками і відчуваємо що втрачаємо власну економіку, втрачаємо робочі місця, незалежність нашої країни.

Слабкім країнам нав’язують вільну торгівлю, а країни першого ешелону в цей час обмежують імпорт сільськогосподарської продукції з країн третього світу і субсидують власне сільське господарство.

Адже, передові країни розбагатіли завдяки тому, що десятиліттями, а іноді й століттями їх уряд і правляча еліта засновували, субсидували і захищали динамічні галузі своєї промисловості та своїх послуг. А в Україні відбувається все навпаки, так звана еліта віддала розвиток економіки закордоннім фахівцям. Які динамічно готують розпродаж виробничих галузей і інфраструктурних підприємств країни, руйнуючи ознаки державності.

Всі країни які стали розвиненими пройшли етап розвитку без вільної торгівлі з застосуванням жорстких обмежать і привілеїв, однак про цю історію своїх статків вони забули: країнам, які розвиваються або відсталим не дозволяється відтворювати такий економічний лад, який би дозволив налагодити економічний зріст. Щоб зрозуміти причини процвітання Європи та Америки, треба вивчати історію їхнього розвитку, а не слухати поради їх послідовників, які на меті мають свої інтереси, а не інтереси України.

Ото ж, робіть самі висновки.

Головний редактор Абдуліна І.В.

Зміст

Актуально
АБДУЛІНА І. Про Мінекономрозвитку і Державну службу інтелектуальної власності
Авторске право і суміжні права
ТАРАСОВ Д. Изменения в антипиратском законе 2015 Российской Федерации
Патентне право
КОЛОСОВ О.  Патентування математичних методів
АНДРОЩУК Г. Стратегії патентування у фармацевтиці як засіб блокування доступу на ринок
Засоби індивідуалізації
МІКУЛЬОНОК І. Повсякденні слова — колишні товарні знаки
Захист прав
ПОТОЦЬКИЙ М. Еволюція способів захисту ІВ в умовах інформаційного суспільства
РОЗИГРАЄВА Н. Нове у діяльності ДП «Інтелзахист»
Міжнародний досвід
Джо КАРАГАНИС, Шон ФЛИНН Медиа-пиратство в развивающихся экономиках
Розгляд спорів
За результатами роботи Апеляційної палати ДСІВ (Підготував В. Красовський)
Консультує
Консультант ГОРНІСЕВИЧ А.
Факти і події
Про діяльність Мінекономрозвитку
Щодо нового законопроекту про колективне управління правами
Законопроект (№1891) прийняли за основу     Google почав інформувати про порушення авторських прав
У Нюрнберзі обговорюють майбутнє бібліотек
За останній рік бренд Apple, подорожчав від Google
Інформаційні ресурси
Васильєв О. База даних LITALERT (LITigation ALERTs)