ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ | Ресурс з питань авторського права та промислової власності
default-logo

Колеги!

Поки верстався номер і ми розмірковували над змістом вступного слова, надійшла новина про народження нової організації колективного управління. Вже відбулися установчі збори, призначені керівні органи, лунають гучні гасла на кшталт «ось це точно буде організація з європейськими стандартами поведінки на ринку» і таке інше,. І хотілося сподіватися, що так і буде. Але реалії інші. Вбачаються два сценарії розвитку діяльності цієї організації.

Або головний ідеолог заснування цієї нової організації добре орієнтується у справах сфери діяльності цих організацій колективного управління і ставить перед собою завдання втрутитися в непросто сформований ринок і використати свої особисті можливості у цій роботі, переділити весь ринок, при цьому справедливого розподілу чекати не доведеться.

Або це зібрання наївних творчих людей, які зітнуться з реаліями жорсткої конкуренції та непорозумінь на ниві захисту своїх прав і намагатимуться самоорганізуватися. Це складне завдання, бо чинний закон не відповідає на всі виклики ринку, а неписані правила поведінки на цьому ринку не відповідають європейським стандартам. Новий закон у цій сфері тільки формується, коли ж буде працювати невідомо. Тоді  їхній шлях складний, а результат не прогнозований.

Автор – це суб’єкт, якого треба плекати, захищати і справедливо винагороджувати — для цього й створюються організації колективного управління авторськими правами. Головні суб’єкти, від яких треба захищати автора, це видавці. Тому не бажано їм бути в одній організації. У видавців є свої інтереси, і їхні права теж потребують захисту, але це інша категорія загроз й інша організація колективного управління.

Нажаль, в середовищі знавців авторського права і суміжних прав поменше згадується дух Бернської конвенції і надто широко використовується термін «правовласник», вважаючи що цей суб’єкт головний у розподілі авторської винагороди, а автор — це якась проміжна особа. Однак країну впізнають і цінують впершу чергу завдяки авторам, а не правовласникам, тому треба припинити жити в задзеркаллі.

Головний редактор Абдуліна І.В.

Зміст

Актуально
В пошуках правила балансу
Авторське право і суміжні права
Гандзюк Ю., Супрун Д. Новий закон про ОКУ
Патентне право
Колосов О. Вибір пошукового масиву та експрес-аналіз рівня техніки при складанні
опису заявки на винахід
Швалюк М. Характерні помилки в складанні заявки на винахід та їх наслідки
Шевченко В. Набуття прав на винаходи і корисні моделі: критерії якості експертизи
Засоби індивідуалізації
Андрощук Г. Розгляд спорів щодо засобів індивідуалізації: з судової практики США
Економіка інтелектуальної власності
Кривунь В., Корчак О. Особливості функціонування інтелектуального капіталу машинобудівного підприємства в умовах інноваційної економіки
Міжнародний досвід
Медіа-піратство в економіках, що розвиваються (під ред. Джо Карганіса)
Захист прав
Про виконання судових рішень
Розгляд спорів
За результатами роботи Апеляційної палати ДСІВ (Костенко І.)
Консультації
Консультує Коноваленко В.
Точка зору
Сосновський М. Про термін «піратство»
Факти і події
Статистика й аналіз міжнародних патентних заявок, поданих до ВОІВ
Інформаційні ресурси
Васильєв О. База даних RAPRA