ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ | Ресурс з питань авторського права та промислової власності
default-logo

Колеги!

Для  успішного розвитку культури, науки, виробництва товарів  і надання послуг потрібно збалансоване законодавство з інтелектуальної власності, яке  не лише  визнавало б цивільні права за авторами об’єктів права інтелектуальної власності та особами, які отримали це право, але й забезпечувало  їх надійний захист без  збитку для суспільства.

Процес  становлення  системи державного регулювання інтелектуальної власності в Україні тривав майже 25 років.  Треба відмітити, що основи  законодавчого забезпечення діяльності системи  були створені, однак є ще простір для поступового розвитку важливих її компонентів.

За роки незалежності  в країні утворився прошарок фахівців цієї сфери, якы навчилися у міжнародних експертів і  вже на власному досвіді можуть виробляти системні пропозиції щодо розвитку системи,  хоча наукове середовище поки не демонструє досліджень про ступінь впливу розвитку відносин в сфері інтелектуальної власності на економічні досягнення країни. Тому Уряду складно приймати вірні рішення.

Розвинені країни різними засобами, політичними та фінансовими,  домагаються від країн, що розвиваються, виконання  зобов’язань у сфері інтелектуальної власності  на свою користь. При цьому розповідають нам, що державне регулювання  сферою інтелектуальної власності потрібне для розвитку та використання винахідницьких досягнень, для залучення інвестицій та збереження національного потенціалу країни. Крім того, наголошують, що ефективне державне регулювання у сфері інтелектуальної власності сприяє стабілізації економічного становища, тому що зарубіжні та вітчизняні інвестори отримують впевненість в надійному захисті своїх прав. І це так. Пріоритетна задача розвинених країн це —  подальше створення  або розширення своїх виробничих монополій, які міцнішають, зокрема завдяки праву інтелектуальній власності. Країни які розвиваються, намагаються впроваджувати стандарти розвинених країн, але потяг давно поїхав і його наздогнати, виконуючи всі міжнародні зобов’язання, неможливо. Прірва тільки збільшується.

Сподіваємося, що реформатори Мінекономрозвитку знайдуть збалансовані рішення щодо розвитку сфери інтелектуальної власності.

Головний редактор Абдуліна І.В.

Зміст

Авторське право та суміжні права  
Сергій СТУПАК Цивільний оборот об’єктів суміжних прав  
Валерій СИТЦЕВОЙ, Людмила МАМЧУР Поява та еволюція терміна «плагіат» на теренах Російської імперії  
Патентне право  
Лев ГЛУХІВСЬКИЙ Феномен Ніколи Тесли  
Засоби індивідуалізації  
Геннадій АНДРОЩУК Баварське пиво — видова назва, торгова марка чи географічне зазначення?  
Захист прав  
Микола ПОТОЦЬКИЙ Призначення та проведення судової експертизи об’єктів права інтелектуальної власності  
Сергій ЛЕБІДЬ Спеціальна конфіскація. На що сподіватися правовласникам?  
Розгляд спорів  
За результатами роботи Апеляційної палати Державної служби інтелектуальної власності України  (Підготувала Тетяна Салфетник)  
Міжнародний досвід  
Медиа-пиратство в развивающихся экономиках (Під редакцією: Джо Караганіса)  
Точка зору  
Ігор МІКУЛЬОНОК Про особливості патентування корисних моделей в Україні та їх реальну цінність  
Факти і події  
Технічне рішення створення дронів належить Теслі  
Проти Блокування сайтів без рішення суду  
Патентування винаходів у галузі біотехнології  
США лідер за кількістю мііжнародних заявок на патенти і товарні знаки  
Інформаційні ресурси патентознавця  
Олексій ВАСИЛЬЄВ База даних відомостей про патенти та заявки на винаходи Великої Британії