ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ | Ресурс з питань авторського права та промислової власності
default-logo

Колеги!

Як інформує сайт Мінекономрозвитку розпочато підготовчі процедури для роздержавлення ДО УАСПП у відповідності до Закону України № 2415 «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав», який набув чинності 22 липня 2018 року.

Готуються реєстрація новоствореної громадської організації з управління майновими правами правовласників, збори делегатів та акредитація в якості організації колективного управління.

30 липня 2018 року звільнили з займаної посади в.о. директора ДО УААСП Дмитра Костюка і призначили нового в. о. Ірину Бугаєнко. Дмитро Костюк залишився на своїй посаді заст. директора ДО УААСП з питань колективного управління.

На сайті Мінекономрозвитку міститься інформація про те, що аудит виявив низку суттєвих порушень у діяльності ДО УААСП та зловживання службовим становищем з боку посадових осіб, що призвело до витрати коштів організації у сумі понад 4 млн гривень на цілі, не пов’язані із виплатою авторської винагороди правовласникам. Однак це — брехня. Громадськість проінформували про бажані для Мінекономрозвитку висновки, які не відповідають дійсності. Цікаво, хтось за це буде покараний?

А як сприймати інформацію Мінекономрозвитку про те, що дострокове припинення дії угод з ДО УАСПП та укладення їх зі сторонніми організаціями, які не пройшли процедуру акредитації згідно з вимогами нового закону, може мати негативні наслідки для правовласників у вигляді ускладнення можливості отримання авторської винагороди. Це що чиновники залякують правовласників, які мають право на свою авторську винагороду за законом і вільні передати свої права тій організації колективного управління, якій довіряють.

Не секрет, що деякі правовласники вже зробили свій вибір на користь ГО УААСП, яка вже має членство в CISAK.

Головний редактор Абдуліна І.В.

Зміст

Актуально
Ганна ПРОХОРОВА Історія становлення сфери інтелектуальної власності в Україні 4
Захист прав
Микола ПОТОЦЬКИЙ Вищий суд з питань інтелектуальної власності: підвищення стандартів захисту права інтелектуальної власності 13
Олег ЖУХЕВИЧ Визначення початку перебігу позовної давності у спорах про визнання недійсними охоронних документів 17
Патентне право
Ірина АБДУЛІНА Інтелектуальна власність забезпечить прибуток? 20
Геннадій АНДРОЩУК Інструменти підтримки патентування винаходів та комерціалізації технологій: досвід для України 24
Розгляд спорів
За результатами роботи Апеляційної палати Мініекономрозвитку  Щодо реєстрації знака для товарів і послуг «АТРОГРЕЛ» 34
Міжнародний досвід
Лоуренс ЛЕССИГ Cвободная культура 41
Консультації
Консультує Володимир КОНОВАЛЕНКО 57
Пам’ятаємо
Іван ДАХНО Спогади про видатного патентознавця В. М. Лало 60
Факти та події
Започатковано Фонд державного стимулювання створення і використання винаходів 67
Асоціація правників України запитує у Мінекономрозвику 67