ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ | Ресурс з питань авторського права та промислової власності
default-logo

Колеги!

Президент України Петро Порошенко підписав Закон України «Про забезпечення охорони та захисту прав інтелектуальної власності УЄФА під час проведення в Україні фінальних матчів Ліги Чемпіонів УЄФА та Ліги Чемпіонів УЄФА серед жінок сезону 2017/2018», схвалений Верховною Радою України 22 травня 2018 року.

Прийняття цього закону можна вважати рекордним — протягом тижня, а строк його дії — 6 діб. Невже  Мінекомрозвитку бракувало часу підготувати і подати на розгляд до Верховної Ради України законопроект вчасно? Гарантії УЄФА  Уряд України надавав ще у 2015 році. Чому народні депутати  подавали законопроект в авральному режимі? Чи дав Уряд оцінку тим, хто довів цю ситуацію до того, що парламентські процедури були порушені, попрано  верховенство права?

Численні помилкиі просто не відповідають іншим чинним законам. Згідно із законом банальний квиток на футбольний матч, визнаний об’єктом права інтелектуальної власності, це що? Маразм. Соромно за Уряд, за Верховну Раду України, за Президента.

За великим рахунком в Україні з законодавством в сфері правової охорони  інтелектуальної власності не так погано, воно відповідає тому що діє в інших цивілізованих країнах світу. Є норми, за якими можна припинити паразитичний маркетинг будь-якої міжнародної, приватної, комерційної або державної компанії.

До того ж, Україна, як партнер УЄФА, з усією повагою ставиться і завжди ставилася до Правил, встановлених УЄФА, які регулюють їх комерційні права на всіх футбольних матчах, що було доведено часом у співпраці України та УЄФА ще у 2012 році. Для чого зараз так прогнулися перед УЄФА? Думаємо, що справа в просуванні Мінекономрозвитку реформи правової охорони інтелектуальної власності, замість побудови системи захисту прав інтелектуальної власності. Підміна понять на державному рівні створює передумови, коли фахове середовище не витримує і покидає нашу країну. Кожного разу думаєш, що гірше нема куди і має бути коли-небудь прогрес, напевно, ще треба час очиститись від популістів і маніпуляторів.

Головний редактор Абдуліна І.В.

Зміст

Актуально
Перспективи розвитку науки в Україні 4
Ірина АБДУЛІНА Системний канібалізм 18
Патентне право
Ірина БЕРЧІЙ Основні показники діяльності у сфері охорони промислової власності України у І кварталі 2018 року 22
Засоби індивідуалізації
Геннадій АНДРОЩУК Товарні знаки, що повністю або частково складаються з географічних зазначень 29
Розгляд спорів
За результатами роботи Апеляційної палати Мінекономрозвитку 44
Міжнародний досвід
Лоуренс ЛЕССИГ Cвободная культура 58
Факти та події
Укрпатент відмовив компанії «Gilead Sciences» у видачі патенту на софосбувір (Геннадій АНДРОЩУК) 69
GDPR та встановлення власників веб-сайтів в Україні (Наталя Разиграєва) 70
Паралельний імпорт у Росію: рішення Конституційного суду (Геннадій АНДРОЩУК) 72
Круглий стіл «Дослідження для визнання бренду добре відомим» 73

 

[/column]