Колеги!
У квітні світова спільнота відмічає міжнародні свята, пов’язані з творчістю.
23 квітня святкують Всесвітній День книги та авторського права, а 26 квітня — Міжнародний День інтелектуальної власності.
Поздоровляємо Вас, колеги, бажаємо Вам творчої наснаги і сподіваємося, що настане час в Україні, коли ці свята за фактом почнуть святкувати здобутками, які стануть в нагоді нашій державі, а новатори та творчі особистості будуть шануватися і прославлятися в суспільстві.
У цьому році в рамках заходів з нагоди Міжнародного дня інтелектуальної власності ВОІВ прославляє розум, винахідливість, допитливість і сміливість жінок, які своєю працею змушують світ змінюватися і формують наше спільне майбутнє.
Інновації і творчість є двигуном прогресу людського суспільства. Новатори і винахідники перетворюють світ силою своєї уяви. Однак, згідно з даними досліджень ВОІВ, жінки використовують систему інтелектуальної власності рідше, ніж чоловіки.
Система інтелектуальної власності покликана бути відкритою для всіх, хто здатний виконати умови, зафіксовані в національних законах інтелектуальної власності. Різні країни формулюють свої закони з урахуванням регіональних і міжнародних договорів, розроблених протягом багатьох років з метою створення збалансованого і ефективного механізму охорони інтелектуальної власності.
Проте жінки відстають від своїх колег чоловічої статі і в творчому секторі. У багатьох творчих професіях переважають чоловіки. Наприклад, за даними Організації Об’єднаних Націй, частка жінок-кінорежисерів у світі становить всього 7 відсотків, а сценаристів — 20. Аналогічним чином дослідження світового арт-ринку виявило, що твори, створені жінками, продаються на аукціонах за дешевшою ціною, ніж творіння чоловіків. Автори-чоловіки в два рази частіше реєструють права автора, ніж жінки.
За даними видання Golos.Ua 2013 року, в Україні чисельність авторів об’єктів права інтелектуальної власності на підприємствах становила 17 848 осіб, кожен п’ятий з яких — жінка. Тож є над чим працювати.
жна ігнорувати ратифіковані міжнародні конвенції, в тому числі і Всесвітню організацію інтелектуальної власності, яка з цього питання має настанови. Кошти від діяльності, зокрема Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності», мають йти на розвиток системи охорони інтелектуальної власності, а якщо їх багато, то треба зменшувати збори. А щодо грошей Державної організації «Українське агентство з авторських та суміжних прав», то це гроші творців, і їх витрачати можуть тільки вони.
Головний редактор Абдуліна І.В.