На посаду Президента балатується Василь Красніков
Почитавши обговорення майбутніх зборів ВАПП, я прийняв для себе рішення про балотування на посаду президента ВАПП на черговий термін.
На мою думку ВАПП є невід’ємною частиною системи охорони інтелектуальної власності України і важливим напрямком роботи ВАПП є її поліпшення взаємодії з ДП УКРПАТЕНТ та органами державного управління з забезпечення інтересів усіх членів ВАПП. Останнім часом взаємодія погіршилась. Відомо, що в інших країнах патентні відомства взаємодіють з патентними повіреними по загальним питанням виключно через об’єднання патентних повірених. Нам потрібно працювати з новою владою по встановленню ділових взаємовідносин.
Нагадаю, в положенні про Держслужбу інтелектуальної власності України було відсутнє положення про атестацію патентних повірених, у зв’язку з чим розглядалось питання передачи цих функцій ВАПП. На жаль ВАПП ні організаційно, ні фінансово та і по іншим критеріям ВАПП не була готова взяти на себе таку задачу. Для реалізації подібних задач, потрібно щоб до ВАПП входило більше патентних повірених, по можливості, всі. Відповідно, друга задача, максимальне розширення кола учасників ВАПП.
Наша Асоціація, ВАПП, діє з 07.05.1996 року.
Щоб хто не казав, ВАПП функціонує. Асоціація, після її створення, приймала участь у розгляді майже всіх заяв кандидатів на допуск їх до атестації в якості патентних повірених, приймала участь у власне всіх атестаціях, у розгляді скарг кандидатів у патентні повірені, які не були допущені до здачі іспитів або тих, хто не здав іспитів, розгляді скарг одного патентного повіреного на іншого колегу, скарги замовників та їх адвокатів на патентних повірених та інші подібні суперечки. Готувало пропозиції до багатьох законопроектів та інших нормативних документів.
Наша Асоціація представлена в комісії Кабінету Міністрів, Постанову буцімто ніхто не відміняв, приймала участь в роботі громадських рад кількох міністерств.
Потрібно, щоб члени ВАПП приймали участь в роботі різних комітетів, комісій по рекомендації ВАПП, можливо на підставі довіреності, і відстоювали колективну позицію ВАПП, а не особисту. На мою думку сьогоднішні проблеми в системі охорони інтелектуальної власності, в значній мірі пов’язані і з тим, що ряд колег особисто, в супереч іншим, підтримали реформи пані МІНІЧ.
Хочу наголосити, що ВАПП є неприбутковою громадською організацією, голова та члени правління працюють не є найманими працівниками і працюють на громадських засадах, тобто без заробітної плати. Голова Асоціації та члени правління не є найманими працівниками та не є керуючою компанією для ВАПП. Голова та члени правління по суті координують діяльність членів Асоціації.
Вважаю, що членство в ВАПП та посада президента, не повинні бути інструментом само піару в соціальних мережах, набуття якихось особистих преференцій. Не думаю, що засідання правління потрібно перетворювати в публічне шоу.
Сьогоднішнє правління було сформоване, як результат певного компромісу.
На посаду президента претендувало кілька наших колег.
Можливо я помиляюсь, але на скільки я зрозумів, для забезпечення свого обрання вони організували вступ до ВАПП безпосередньо на зборах своїх прихильників. Пізніше зазначені колеги ввійшли до складу правління, а потім, не сплачуючи членські внески та не приймаючи участі в засіданнях, створили для правління значні проблеми фактично паралізуючи роботу правління.
Не хочу повторно танцювати на цих граблях.
Вважаю, що діяльність патентних повірених і діяльність адвокатів, різні види діяльності.
Не хочу, щоб ВАПП розчинилась в асоціації адвокатів. Нагадую, що термін патентний повірений походить від терміну – патент.
Тому в склад правління, повинні входити однодумці.
В першу чергу, хочу бачити у складі нового правління активних членів. Можливо винайти механізм ротації та кооптації, внести відповідні зміни до статуту ВАПП.
На зборах потрібно затвердити деякі технічні зміни до статуту ВАПП, які вимагає законодавство.
З повагою, В. Красніков