Європарламент прийняв постанову про мобільний контент

26 травня 2017 року Європейський парламент прийняв постанову про мобільність контенту з перевагою в 586 голосів проти 34 (6 утрималися). Новий регламент ЄС зробить можливим транскордонне використання платного онлайн-контенту, якому до цих пір перешкоджало геоблокування.

Тепер користувачі зможуть отримати доступ до сервісів Netflix і Sky Go, а також аналогічних послуг платної передплати за умов роумінгу в Євросоюзі. Однак рішення парламенту не поставить крапку в питанні геоблокування, - попередили фахівці, оскільки меншість висловилася проти прийняття постанови.

 Постанова отримала багато критики через фокусування виключно на платних послугах. Некомерційні відеотрансляції або контент державних організацій мовлення залишиться заблокованим на території інших країн. Мовники повинні будуть розмежовувати власні матеріали та матеріали третіх осіб у своїх програмах, а також вирішувати, які відеотрансляції та архівні матеріали можуть бути розблоковані.

Невеликим контент-провайдерам обмежать транскордонний доступ, оскільки вони повинні будуть надати гарантії, що доступ буде лише тимчасовий, - попереджають нормативно-правові організації. Для цього їм доведеться здійснювати обтяжливі перевірки домашньої адреси користувача, щоб переконатися у відсутності намірів використання транскордонного доступу в цілях економії за рахунок різниці в цінах. Перевірка особистих даних для транскордонного доступу також вважається проблематичною під час обліку стандартів щодо захисту даних. Тому питання геоблокування не може вважатися повністю вирішеним .

Поділитися

Про ресурс

Ресурс створений для висвітлення питань інтелектуальної власності в Україні та світі.

Контакти

Приєднуйтесь