США не сприймають реформу в сфері ІВ Мінекономрозвитку і готові на санкції щодо позбавлення України низки торгових преференцій

 У США  виказують нерозуміння щодо змін у сфері інтелектуальної власності, які не привели до дієвих зрушень у системі захисту прав інтелектуальної власності в Україні. Як порушували права інтелектуальної власномсті, так і продовжують їх порушувати.  У США вважають, що позбавлення України торгових преференцій, призупинивши безмитний режим щодо ряду товарів, виготовлених в Україні, подіє на урядовців миттєво. Але кроки, які робить уряд, не залишають надії на те, що зрушення будуть. Поки що спостерігаємо за безглуздою реформою державного управління сферою ІВ. А для того, щоб почали працювати механізми захисту прав інтелектуальної власності, треба впроваджувати інші інструменти.  Поки урядовці будуть плутати заходи в системі правової охорони прав інтелектуальної власності з системою заходів у захисті прав, Україна потерпатиме від санкцій.
В інформації на сайті Білого Дому йдеться: «Після розгляду критеріїв ... закону про торгівлю від 1974 года ... про те, якою мірою зазначена країна-бенефіціарій забезпечує адекватний та ефективний захист прав інтелектуальної власності, я вирішив, що доцільно призупинити безмитний режим, що вводиться в рамках програми Генеральної системи торгових преференцій відносно ряду видів продукції з України».
Адміністрація президента США Дональда Трампа призупинить дію низки переваг для України, які функціонують за Генеральною системою преференцій (Generalized System of Preferences, GSP). 
GSP була заснована 1 січня 1976 року відповідно до Закону США «Про торгівлю» 1974 року. Вона призначена для сприяння економічному зростанню в країнах, що розвиваються, шляхом надання пільгового безмитного ввезення на територію США до 5000 видів товарів з визначених американським урядом країн-бенефіціарів GSP (127 країн і територій). 
  ВиключенняУкраїни з переліку учасників програми відбудеться за чотири місяці, якщо українська влада не покращить захист прав власності, повідомлялося в п’ятницю, 22 грудня, у заяві Офісу торгового представника США  - відомства, відповідального за розробку рекомендацій щодо торгової політики.
Призупинення преференцій для України «викликане її неспроможністю гарантувати належний та ефективний захист прав інтелектуальної власності попри роки заохочення та підтримки з боку уряду США». На думку відомства, у Києва є всі шанси виправити ситуацію, зокрема щодо «регулювання ліцензійних платежів на користь правовласників».
  За Генеральною системою преференцій, яка діє переважно для бідних країн, а також для країн, що розвиваються, товари з них не обкладаються митом. Ця перевага діє для близько 3500 товарів з України, уточнюється на сайті відомства. За його даними, у 2014 році Україна була 79-ю за обсягами експорту до США, товарообіг між країнами тоді становив загалом 2,2 мільярди доларів США. 
  Нагадаємо, в квітні 2016 року Вашингтон повернув Україну в список країн, що порушують права інтелектуальної власності. На думку експертів, крок Вашингтона може стати, зокрема, причиною зменшення українського експорту IT-послуг, який до теперішнього часу досить швидко зростав. Це виллється для України у втрату близько 500 млн. доларів.  
 

Поділитися

Про ресурс

Ресурс створений для висвітлення питань інтелектуальної власності в Україні та світі.

Контакти

Приєднуйтесь