Колеги!

   У Верховній Раді України зареєстровано декілька законопроектів, які повинні забезпечити розвиток сфери інтелектуальної власності, однак, чи відповідають вони суспільному інтересу? На наш погляд, ці законопроекти не відповідають ні реформі Мінекономрозвитку, яка зараз буксує, ні суспільному інтересу. Реформа МЕРТ не містить обґрунтованої концепції розвитку сфери інтелектуальної власності. Серед фахівців цієї сфери теж немає консенсусу. На жаль, майданчиків для спілкування і обміну думками недостатньо. Громадська Рада при Мінекономрозвитку майже не розглядає питання інтелектуальної власності, фахового пулу у цій Громадській Раді немає, натомість у Мінекономрозвитку багато інших нагальних економічних проблем. 
Нещодавно довелося стикнутися із студентами, які отримують фахову освіту з інтелектуальної власності. Лякає те, що їх інтерес у більшості з них не лежить у площині роботи в Україні за фахом. Це тенденція, на яку вже не заплющиш очі. Що відбувається з освітою, зокрема за спеціальністю інтелектуальна власність? Відбувається поступове її знищення. Викладачі з інтелектуальної власності не мають практичного досвіду і не можуть зацікавити студентів, тому готуємо баласт. 
Отже, по суті — в закладах освіти не вчать, а «надають освітні послуги». В лікарнях — не лікують, а «надають медичні послуги». Адвокат підсудного не захищає, а надає йому «юридичні послуги». Так скоро і поліція, і армія нас не захищатиме, а надаватиме «правоохоронні та військові послуги».
   «Як корабель назвеш,  так він і попливе». Послуга  завжди оплачується. Послуга — це ринок, а ринок, як і підприємець, як правило, має на  меті максимізацію прибутку. Їм не вигідно «все вилікувати» або «всьому навчити», інакше потенційний клієнт до нього не повернеться.
   На нашу думку, освіта має велике значення для розвитку держави в будь-якій сфері, тому держава повинна не контролювати надання послуг, а інвестувати в освіту — в наше майбутнє. Це рецепт для появи у суспільстві успішних громадян, які побудують успішну країну.
Головний редактор Ірина Абдуліна
 

Поділитися

Про ресурс

Ресурс створений для висвітлення питань інтелектуальної власності в Україні та світі.

Контакти

Приєднуйтесь