Колеги!

Державна політика в сфері інтелектуальної власності має бути направлена на конкурентоспроможність національної промисловості і економіки держави за рахунок впровадження нових технологій та інших результатів науково-технічної діяльності. 
Аналіз світового досвіду і тенденції розвитку сфери інтелектуальної власності свідчать про те, що для досягнення головної мети необхідно насамперед виявити пріоритети, механізми, способи та принципи ресурсного забезпечення функціонування системи, а далі, за допомогою кропіткої роботи законотворців, впровадити в закони України. Одна із складових успіху досягнення цієї мети, безсумнівно, забезпечення науки, освіти, інноваційного бізнесу відкритим доступом до світових інформаційних ресурсів та інших результатів інтелектуальної діяльності людини. Крок до цього процесу зроблено, Міністерство освіти і науки України забезпечило профільні бібліотеки таким доступом до світових інформаційних ресурсів, але цього замало, треба, щоб законодавство України з авторського права і суміжних прав відповідало світовим тенденціям і не заважало бібліотекам виконувати свої функції. 
Відповідальним за законодавство в сфері інтелектуальної власності є Мінекономрозвитку і ми вже відправили відповідні пропозиції щодо діяльності бібліотек, які Ви знайдете на шпальтах нашого журналу.
 

Поділитися

Про ресурс

Ресурс створений для висвітлення питань інтелектуальної власності в Україні та світі.

Контакти

Приєднуйтесь