БЕЗПЕКА КІБЕРПРОСТОРУ

5 жовтня 2017 року Президент України підписав Закон України «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України» (далі – Закон), який має на меті створення національної системи кібербезпеки для протидії загрозі життєво важливим інтересам людини і громадянина, суспільства та держави, національним інтересам України у кіберпросторі.

 

Законом, зокрема, передбачається наступне:

 

- Визначено об’єкти кібербезпеки (права і свободи людини і громадянина, суспільство, держава тощо) та кіберзахисту (комунікаційні системи, що використовуються в інтересах державних органів та інтересах суспільства, та об’єкти критичної інформаційної інфраструктури). 

 

- Закон не поширюватиметься на соціальні мережі, приватні інформаційні ресурси в мережі Інтернет, якщо вони не міститимуть в собі інформацію, необхідність захисту якої встановлена законом.

 

- До основних суб’єктів нацсистеми кібербезпеки віднесено Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації України, Національну поліцію України, Службу безпеки України та інші.

 

- Також визначено завдання урядової команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA, серед яких накопичення та проведення аналізу даних про кіберінциденти та ведення їх реєстру, надання практичної допомоги з питань запобігання, виявлення та усунення наслідків кіберінцидентів та інші. 

 

Відповідно до пункту першого Прикінцевих та Перехідних положень Закон набуває чинності через 6 місяців з дати його офіційного опублікування. Закон було опубліковано 9 листопада 2017 року.

 

ALEXANDROV&PARTNERS

Поділитися

Про ресурс

Ресурс створений для висвітлення питань інтелектуальної власності в Україні та світі.

Контакти

Приєднуйтесь