Зустріч у Мінекономрозвитку з патентними повіреними

У Мінекономрозвитку відбулася зустріч патентних повірених України у зв'язку з відкриттям on-line доступу до інформації про заявки на торговельні марки на офіційному веб-сайті Укрпатенту. Зустріч провела Олена Мініч, дир. департаменту інноваційного розвитку і інтелектуальної власності Мінекономрозвитку. Також були присутні представники ДСІВ та Укрпатенту.

Патентні повірені виказали побажання щодо формату вже відкритих баз даних по заявкам на ТМ зокрема, деякі патентні повірені наголошували що треба відкривати заявки як тільки-но надійшли до Укрпатенту без сплати мита для проведення пошуку і проведення формальної експертизи, а деякі вважали, що інформація у відкритому доступі про заявки повинна бути такою, яка відповідає цілям підготовки заперечень на подану заявку, тобто пройшли формальну експертизу. Представники ДСІВ і Укрпатенту наполягали що метою відкриття on-line доступу до інформації про заявки на торговельні марки на офіційному веб-сайті Укрпатенту є виключно забезпечення можливостей інших осіб надавати заперечення на подані заявки. А також доводили до присутніх, що на сьогоднішній день, не можуть забезпечити відкриття заявок без перевірки на декомунізацію.

Дискусія закінчилася тим, що у присутніх патентних повірених з’явилося запитання: чому безпосередньо Мінекономрозвитку займається питанням, яке є компетенцією Укрпатенту і чому патентні повірені не залучені до обговорення поточних законопроектів у сфері інтелектуальної власності? На що була відповідь, що Мінекономрозвитку вважає що питання, які розглядаються на зустрічі в рамках компетенції Міністерства і забезпечують політику в сфері інтелектуальної власності і свою діяльність Мінекономіки спрямовує у напрямку дерегуляції і сприяння діяльності бізнесу. Як з’ясувалося Мінекономрозвитку проводить роботу з експертами, яких вони визначили самостійно. Це представники юридичних компаній «Василь Кісиль», «Саєнко Харенко», «Пахареко і партнери» тощо. При цьому Всеукраїнська організація патентних повірених і інші фахівці у сфері інтелектуальної власності гадки не мають про такі експертні групи. Виходить так, що Мінекономрозвитку працює кулуарно і не прозоро для громадськості. 

Поділитися

Про ресурс

Ресурс створений для висвітлення питань інтелектуальної власності в Україні та світі.

Контакти

Приєднуйтесь