Про 8-й Український форум з управління Інтернетом IGF-UA

6 жовтня 2017 року в Києві в банкет-холі «Nivki-hall» за адресою пр. Перемоги, 84 пройшов 8-й Український форум з управління Інтернетом IGF-UA. Організаторами виступили: Інтернет Асоціація України (ІнАУ), Комісія з питань науки та ІТ Українського союзу промисловців та підприємців (УСПП), RIPE NCC (RIPE Network Coordination Centre), ISOC (Internet Society), IGF support association, ГО «Партнери цифрового правозахисту», захід проходив за підтримки: Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN), Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України (ДССЗЗІ), Cybercrime Programme Office (Council of Europe), МГО «Європейська Медіа Платформа».
У рамках форуму відбулася секція з питань захисту інтелектуальної власності, модератором якої була Катерина Олійник, Юридична компанія Artzinger. Доповідачами та експертами на цій секції виступили: Юрій Каргополов,  директор Консорціуму «Український центр підтримки номерів і адрес»; Алла Жарінова в.о. директора ДНТБ України; Наталія Разиграєва,  директор департаменту «Центр компетенції» Консорціуму «Український центр підтримки номерів і адрес»; Олена Сказко, Imena.ua; Владислав Федоренко, Науково-дослідний центр судової експертизи з питань інтелектуальної власності; Олексій Собін, лабораторія авторського права та суміжних прав, судовий експерт Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності.
Учасники секції: юристи, адвокати і фахівці з захисту прав інтелектуальної власності в мережі Інтернет.
Катерина Олійник нагадала присутнім, що в Україні прийняте нове процесуальне законодавство, яке надає можливості розгляду у суді доказів,  зібраних різними способами, і спрямувала  розмову фахівців у напрямку обговорення всіх можливих варіантів щодо формування доказової бази у сфері  порушення права інтелектуальної власності в Інтернеті. На ринку послуг збору доказової бази порушень у цій сфері  традиційно діє Науково-дослідний центр судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України, який має у штатному розписі досвідчених, атестованих фахівців, котрі відповідають за наданий експертний висновок за Законом України. Центр має багато звернень, черга на проведення такої експертизи велика, ціна та строки їх виконання теж.  Також набирає популярності в юридичних колах «Центр компетенції» Консорціуму «Український центр підтримки номерів і адрес», який вже майже рік, як вийшов на ринок послуг з новим технологічним продуктом з надання послуг  щодо збирання доказової бази при порушенні прав в Інтернеті, що проводиться в автоматичному режимі. Йдеться про можливість безкоштовно, миттєво зафіксувати порушення в Інтернеті та надалі, за бажанням замовника, отримати експертний висновок — фіксацію інценденту в Інтернеті. Цей висновок далі можна використати у вирішенні спорів у досудовому порядку, або можна додати  його до доказових матеріалів у суді. 
 

Поділитися

Про ресурс

Ресурс створений для висвітлення питань інтелектуальної власності в Україні та світі.

Контакти

Приєднуйтесь