Чергове засідання Громадської Ради при ДСІВ

12 липня 2016 року відбулося чергове засідання Громадської Ради при ДСІВ.

Громадська Рада, незважаючи на спеку, активно обговорювала актуальні питання сфери інтелектуальної власності.

На засіданні обговорили події минулого тижня щодо засідання діалогу Україна — Європейський Союз на якій, в тому числі заслуховувалася діяльність Мінекономрозвитку у частині щодо сфери інтелектуальної власності. За словами очевидців: «Як такий діалог не відбувся,  90% присутніх були вільними слухачами». Зокрема був презентований законопроект Рибчинського. Законопроект не знайшов розуміння у європейців, адже вони (як і українська сторона) розуміють, що є великі проблеми в діяльності ОКУ, насамперед, не прозора схема збору і виплати авторської винагороди. Розбіжності у сприйнятті законопроекту Рибчинського також полягають в питанні: чи може на ринку ОКУ діяти монопольна організація, чи їх може бути декілька. Акцент був поставлений на тому, що така організація має бути у єдиному вигляді – УААСПу, причому, невідомо, в державному чи приватному статусі.

Європейці наполягають на впровадженні законопроекту про колективне управління, який був розроблений за участі фахівців Twining і погоджений з фахівцями у сфері авторського і суміжних прав США. Європейці вважають, що саме на цьому законопроекті має бути зосереджена увага Уряду України, без сумніву, за умови його доопрацювання.

Яку б ми не створили організацію, вона не може порушувати прав українців та іноземних громадян.

Щодо порядку денного засідання, то Громадська Рада одноголосно прийняла пропозицію стосовно  законопроекту № 4614 від 06.05.2016 «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України», а саме: сформулювати усі пропозиції у письмовому вигляді на засіданні Комітета ГР з промислової власності, затвердити на наступному засіданні і передати до профільного Комітету ВРУ. В результаті бурхливого обговорення питання щодо окремих положень Закону України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі» члени ГР дійшли також висновку, як і з першим питанням. Всі напрацювання слід оформити у письмовому вигляді і подати до відповідного Комітету ВРУ.

 

Поділитися

Про ресурс

Ресурс створений для висвітлення питань інтелектуальної власності в Україні та світі.

Контакти

Приєднуйтесь