Вересень 2016

Для  успішного розвитку культури, науки, виробництва товарів  і надання послуг потрібно збалансоване законодавство з інтелектуальної власності, яке  не лише  визнавало б цивільні права за авторами об’єктів права інтелектуальної власності та особами, які отримали це право, але й забезпечувало  їх надійний захист без  збитку для суспільства.

Процес  становлення  системи державного регулювання інтелектуальної власності в Україні тривав майже 25 років.  Треба відмітити, що основи  законодавчого забезпечення діяльності системи  були створені, однак є ще простір для поступового розвитку важливих її компонентів.

За роки незалежності  в країні утворився прошарок фахівців цієї сфери, якы навчилися у міжнародних експертів і  вже на власному досвіді можуть виробляти системні пропозиції щодо розвитку системи,  хоча наукове середовище поки не демонструє досліджень про ступінь впливу розвитку відносин в сфері інтелектуальної власності на економічні досягнення країни. Тому Уряду складно приймати вірні рішення.

Розвинені країни різними засобами, політичними та фінансовими,  домагаються від країн, що розвиваються, виконання  зобов’язань у сфері інтелектуальної власності  на свою користь. При цьому розповідають нам, що державне регулювання  сферою інтелектуальної власності потрібне для розвитку та використання винахідницьких досягнень, для залучення інвестицій та збереження національного потенціалу країни. Крім того, наголошують, що ефективне державне регулювання у сфері інтелектуальної власності сприяє стабілізації економічного становища, тому що зарубіжні та вітчизняні інвестори отримують впевненість в надійному захисті своїх прав. І це так. Пріоритетна задача розвинених країн це —  подальше створення  або розширення своїх виробничих монополій, які міцнішають, зокрема завдяки праву інтелектуальній власності. Країни які розвиваються, намагаються впроваджувати стандарти розвинених країн, але потяг давно поїхав і його наздогнати, виконуючи всі міжнародні зобов’язання, неможливо. Прірва тільки збільшується.

Сподіваємося, що реформатори Мінекономрозвитку знайдуть збалансовані рішення щодо розвитку сфери інтелектуальної власності.

Про ресурс

Ресурс створений для висвітлення питань інтелектуальної власності в Україні та світі.

Контакти

Приєднуйтесь