Березень 2016

У 2015 році Торговельний представник США за результатами Звітів щодо діяльності в Україні прийняв рішення, що на цей рік Уряд США врахує поточну політичну ситуацію в Україні, і жодні дії за Звітами не будуть застосовуватися щодо України. 
У цьому році про позицію Торговель-ного представника США ми дізнаємося на початку квітня. А зараз оприлюднено Звіт 301.  Те, як використовується цей Звіт, може бути цікаво не тільки фахівцям в сфері інтелектуальної власності — і тут є чому повчитися нашим державним органам виконавчої влади.
По суті, 301-й Звіт — це політичний інструмент, що дозволяє американським комерсантам в сфері інтелектуальної власності (музики, кіно, комп'ютерних програм) ефективно відстоювати свої інтереси за межами США. Уряд США прислухається до думки індустрій, заснованих на авторських правах та іншій інтелектуальній власності, формує документ, на основі якого потім активно відстоює інтереси американського бізнесу за кордоном. Зовнішня політика США впливає на цей процес в цілому, а Звіт – це ефективний інструмент впливу на уряди інших країн.
Звіти збираються з думок індустріальних асоціацій і окремих великих правовласників. Крім власне інформації про порушення авторських прав за кордоном, правовласникам пропонується висловити свої рекомендації, в яких йдеться про можливість занести ту чи іншу країну до списку. 
Створення в Україні процедур і звітів, подібних американському 301-му, є адекватним інструментом у взаємовідносинах з американськими правовласниками і урядом. Це сприяло б просуванню інтересів вітчизняних індустрій на міжнародних ринках. А поки що у рубриці «Актуально» Ви можете ознайомитися з звітом–відповіддю до Торговельного представника США, який підготував Уряд України.
 

Про ресурс

Ресурс створений для висвітлення питань інтелектуальної власності в Україні та світі.

Контакти

Приєднуйтесь