Лютий 2016

Початок року завжди характеризується занепокоєннями щодо очікування звіту 301 Офісу Торговельного представника США.
У минулому році відбулися позитивні зміни: Україну перевели з окремої позиції списку «Пріоритетної іноземної країни» до країн пріоритетного переліку. Це був крок довіри, який свідчить, що задекларовані ініціативи мають підґрунтя.
Незважаючи на те, що не вирішено ряд питань політичного та військового характеру, які ставлять під загрозу існування нашої держави як такої, у 2015 році зроблені кроки для того, щоб поступово покращати статус України у сфері інтелектуальної власності, і це стало не випадковістю, а логічним на шляху до повного виходу України з переліку країн, які дозволяють порушення права інтелектуальної власності на власній території.
Маємо надію, що у цьому році розробки змін до законодавства нарешті врегулюють питання діяльності організацій колективного управління в Україні і імплементують основні положення директиви 2014/26/ЄС про колективне управління авторськими та суміжними правами. В результаті чого буде забезпечена прозорість діяльності організацій колективного управління.
Щодо легалізації комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, то ДСІВ звітує, що за результатами перевірок рівень неліцензійних програм становить близько 40%. Є тенденції до зменшення цього показника, бо поступово відбувається процес самостійного формування центральними органами виконавчої влади бюджетних запитів на 2016 рік щодо закупівлі програмного забезпечення.
Крім того, починає працювати пілотний проект спрямований на вироблення дієвих механізмів для вирішення проблем, пов’язаних з фіксацією змісту веб-сторінок для формування доказів порушення авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет.
Таким чином, є впевненість, що кроки, здійснювані нашою державою в напрямку позитивних змін на теренах інтелектуальної власності, знайдуть повне розуміння і підтримку у світової спільноти, і Україна утримуватиме місце серед країн пріоритетного переліку.
 

Про ресурс

Ресурс створений для висвітлення питань інтелектуальної власності в Україні та світі.

Контакти

Приєднуйтесь